01 Gru

Cykl spotkań z seniorami - wykłady żywieniowe i analiza składu ciała

Na przełomie października i listopada 2018 roku miałyśmy przyjemność poprowadzić cykl spotkań o tematyce prawidłowego odżywiania z seniorami z Ośrodka Wsparcia - Klubu Samopomocy w Wieliczce.

Pierwsze spotkanie miało za zadanie zapoznać uczestników z aktualnie obowiązującą z Piramidą Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej dla osób w wieku starszym opracowaną przez Instytut Żywności i Żywienia oraz ogólnymi zasadami zdrowego żywienia.

Kolejny wykład dotyczył często powtarzanych mitów żywieniowychdotyczących, m.in. szkodliwości glutenu, wysokiej zawartości witaminy C w cytrusach, tuczących właściwości ziemniaków i odwadniających właściwości kawy. Seniorzy wykazali się sporą wiedzą nt. prawidłowego odżywiania, chociaż sporo tematów ich zaskoczyło.

Ostatnie spotkanie miało inną formę niż dotychczasowe. Członkowie klubu seniora poddali się analizie masy i składu ciała. Na końcu wspólnie omówiliśmy uzyskane wyniki, porównaliśmy z normami i oceniliśmy, w jaki sposób można je polepszyć lub utrzymać na prawidłowym poziomie.

 

Jeśli jesteś zainteresowany przeprowadzeniem tego typu zajęć w Twojej placówce - skontaktuj się z nami!

Twój komentarz
Sprawdź swoje dane osobobowe Sprawdź swoje dane osobobowe
POKAŻ
Magdalena Węgrzyn - ZnanyLekarz.pl
POKAŻ